top of page

מה ההבדל בין יפוי כח מתמשך למינוי אפוטרופוס? 

שאלה מצויינת, עד היום, אדם שאיבד את היכול לקבל החלטות עצמאיות לגבי חייו (אם בנושא הכלכלי ואם בנושאים אחרים) בית המשפט לענייני משפחה היה ממנה עבורו אדם אחר שיהיה זה שינהל את ענייניו אדם זה היה מוגדר כאפוטרופוס, היו בד"כ שני סוגים: אפוטרופוס לגוף (לכל העניינים הרפואיים) ואפוטרופוס לרכוש (לכל העניינים הרכושיים).

המצב הזה הביא למקרים רבים בהם הועלו טענות כנגד אותם אפוטרופוסים ולבתי המשפט היה קושי לפקח על מעשיהם.

היום, באמצעות יפוי כח מתמשך כל אדם מעל גיל 18 יכול לקבוע מי יהיה זה שיטפל בענייניו ולא פחות חשוב מה יהיו סמכויותיו. יפוי כח מתמשך נערך כאשר האדם נמצא בדעה צלולה, וללא כל כפייה.

רוצים לשמוע מה הדרך הכי נכונה עבורכם? הנכם מוזמנים לפנות למשרדנו ונשמח לעמוד לשירותכם.

עו"ד ייפוי כח מתמשך 

אין ספק כי מדובר בהחלטה בעלת משמעות עבורכם. ההחלטה הזו מעניקה למישהו אחר את היכולת לקבל החלטות עבורכם. בשביל זה אנחנו כאן, המחוקק דאג מראש כי מי שיערוך יפוי כח מתמשך, יעשה זאת באמצעות עורך דין, שעבר הכשרה מיוחדת לשם כך אצל האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, אותו עורך דין יסביר לאותו אדם את כל ההשלכות של מסמך זה ואף יוודא כי הוא עושה כן מרצון חופשי שלו, ללא לחץ או איום כל שהוא.

מי תרצו שיטפל בכם בשעת הצורך? 

האם תרצו לשים את גורלכם בידי בתי המשפט ועובדי הרווחה או שאתם מעדיפים לדאוג בעוד מועד לכך שמי שיטפל בכם יהיו אנשים שאוהבים אותכם ואתם סומכים עליהם?

ייפוי כוח מתמשך הוא הליך משפטי קצר שמאפשר לכל אדם מעל גיל 18 שהינו כשיר (הכוונה בפשטות ומבלי להיכנס להגדרות משפטיות, הינה היכולת של אדם לנהל את ענייניו) לבחור מי יהיו האנשים שיטפלו בו ובענייניו השונים.

אל תחכו לרגע שזה כבר יהיה מאוחר מידי, הרגע שבו כבר תהפכו, חלילה, לסיעודיים (עקב מחלה או תאונה) תעשו מאמץ קטן ותבחרו כבר היום את אותם אנשים שאתם יודעים שיעשו הכל כדי שחייכם יהיו הטובים ביותר אלו יכולים להיות: בני הזוג שלכם, הילדים שלכם, החברים הכי טובים שלכם, האחים שלכם, אתם תבחרו ! 

חתימה על ייפוי כוח מתמשך כבר עכשיו היא הדרך הבטוחה והטובה ביותר להבטיח כבר עכשיו כי בשעת זקנתו או עקב מחלה או אירוע טראומטי אחר בהם הוא יהפוך לסיעודי ולא יוכל לקבל החלטות עצמאיות איך לנהל את ענייניו, יהיו האנשים שרוצים בטובתו אלה שמנהלים עבורו את עינייניו. לצורך עריכת יפוי כח מתמשך, יש לפנות לעורך דין בעל הסמכה מטעם האפוטרופוס הכללי.

למה צריך יפוי כח מתמשך?

האם הפקיד ממשרד הרווחה ידאג לכם כשתהפכו לסיעודיים? מי תרצו שיטפל בכם במידה ותהפכו לסיעודיים? 

ייפוי כוח מתמשך מאפשר לכם כבר עכשיו לקבוע מי יהיו האנשים שיטפלו בכם במקרה שחס וחלילה לא תוכלו לעשות זאת בעצמכם. 

באמצעות יפוי כח מתמשך אתם תקבעו מי הם האנשים שאתם סומכים עליהם כדי לקבל את ההחלטות שהכי טובות עבורכם: בני זוג, ילדים, אחים, חברים, הורים.

הסדרת ייפוי כוח מתמשך היא חובה לכל אדם המעוניין בשלוות נפש ואיכות חיים בשנות הזיקנה או במקרים בהם יהפוך לסיעודי (חלילה עקב מחלה או תאונה) ולא יוכל לקבל החלטות ולנהל את ענייניו.

 

חתימה על ייפוי כוח מתמשך נותנת ביטחון ושלווה כשאתם יודעים שאנשים שקרובים אליכם ואתה סומך עליהם יהיו אלו שידאגו לאינטרסים שלך!

businessman-reading-contract-closeup.jpg

ייפוי כוח מתמשך

תעודת הסמכה -1.jpg

עו"ד אמיתי בן אור הינו בעלת הסמכה לעריכת ייפוי כח מתמשך ובעל ניסיון רב.
ייפוי כח מתמשך נועד כדי להקל ואף לפתור את הקושי שנוצר כשהורינו מגיעים למצב שבוא הם אינם עוד כשירים לקבל החלטות עצמאיות וכך הילידים או חבריו הקרובים יכולים לפתור עבורו בעיות רבות כגון טיפולים רפואיים, טיפול בנכסים, בכספים ועוד.
בניגוד לייפוי כח רגיל שכולנו מכירים, יפוי כח מתמשך יהיה תקף גם לאחר שמייפה הכח כבר לא יהיה כשיר לטפל בענייניו.
חשוב להדגיש כי ניתן לחתום על ייפוי כח מתמשך רק במצב שהממנה (מי שחותם עליו) עדיין כשיר מבחינה משפטית ורפואית .
ייפוי כח מתמשך נועד כדי שאתם לא תצטרכו להיזקק לרשויות המדינה ובתי המשפט שיחליטו עבורכם מה הכי טובלכם במקום האנשים שקרובים אליכם ושאתם סומכים עליהם. 

כדאי לעשות יפוי כח מתמשך עכשיו ולהימנע מהתרוצצויות בעתיד בין משרדי ממשלה ובתי משפט.

ניתן לעשות זאת בעלות סבירה לכל נפש. 

תמונה משרד (2).jpg
close-up-woman-s-notary-public-hand-stam

ייפוי כוח מתמשך

assets.png

עינייני רכוש

מה יקרה אם לא תוכלו לטפל בעניינים הכספיים שלכם? הייתם רוצים להשאיר את זה לאדם זר מטעם המדינה? אם תחתמו על יפוי כח מתמשך תוכלו לתת את המושכות לאלו שבאמת איכפת להם מכם ושיעשו את המירב כדי להיטיב איתכם.

avatar.png

עיניינים אישיים

מה לגבי רווחת החיים שלכם? מי שתמנו יוכל לבצע עבורכם מגוון רחב של פעולות על מנת לשמור על רווחת החיים שלכם וכדאי שאלו יהיו האנשים הקרובים אליכם שאוהבים אותכם ורוצים בטובתכם.

heart.png

עיניינים רפואיים

מי שתמנו יוכל לקבל את ההחלטות הטוובות ביותר עבורכם כדי שאתם תקבלו את הבדיקות, הטיפולים והרופאים הטובים ביותר עבורכם.

bottom of page